استفاده هوش مصنوعی برای فشرده سازی
مواد به شدت فشرده شده با استفاده از هوش مصنوعی

محققان هلندی دانشگاه تی یو دلت، با استفاده از فناوری هوش.مصنوعی موفق به طراحی ماده ای به شدت فشرده شونده شده اند.

که موفقیت بزرگی در مهندسی متالورژی و مواد محسوب می شود.
تولید ماده یادشده که استحکام زیادی نیز دارد.

زمینه را برای تولید موادی پیشرفته در آینده فراهم می کند. که بدون آنکه جای زیادی را اشغال کنند، قابل حمل و نقل هستند و در محل استفاده می توان آنها را از حالت فشرده خارج ساخت و برای

ایجاد سازه های مختلف به کار گرفت.

مهندسین با استفاده از یک رویکرد

داده

محور رایانه ای توانستند.

این ماده قابل فشرده سازی را با استفاده از نوعی پلیمر تولید کنند. هوش مصنوعی برنامه ریزی در مورد نحوه انتخاب عناصر مفید برای این کار، طول و عرض آنها، فرایند تولید و فرایند فشرده سازی را ممکن کرد.

تولید ماده یادشده با الهام از سازه های بادبانهای خورشیدی صورت گرفته است. که برای تسهیل حرکت فضاپیماها با استفاده از نیروی اعمال شده توسط نور تولید می شوند. مشابه بادبان هایی هستند. که به وسیله باد به حرکت درآمده و باعث حرکت کشتی ها در دریاها می شوند.
محققان امیدوارند در آینده بتوان از این روش برای تولید دوچرخه ها، میزها، چترها و وسایل دیگری استفاده کرد که تابدان حد قابل تا زدن باشند که بتوان آنها را حتی در جیب شلوار جای داد. در حال حاضر مهم ترین چالش بر سر راه استفاده گسترده از این روش فشرده سازی، هزینه بالای طراحی و ساخت آنهاست.

هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی یا هوش ماشینی ( Artificial Intelligence)

به هوشی که یک ماشین

در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد،

گفته می‌شود. به عبارت

دیگر هوش مصنوعی به

سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند

واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی را درک کند. از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *